Picture
Rukometaši Izviđača pobjedom su startovali drugu sezonu SEHA lige.Nakon što su u prvoj sezoni dva puta poraženi od Lovćena,ovaj put Skauti su slavili nad istim protivnikom,rezultatom 31:27. Lovćen je bolje počeo meč, na startu je poveo 3:1 i 4:2, ali je onda Izviđač serijom 5:0 preokrenuo na 7:4. Cetinjani su desetam minuta kasnije ponovo vratili prednost (11:9), ali su ponovo stali. Domaćin je sa četiri uzastopna gola poveo 13:11 i prednost od dva gola sačuvao do odmora(14:12).

Izabranici Pere Miloševića su uspjeli da izjednače na 18:18, ali više od toga nijesu mogli. Izviđač je vrlo brzo stekao tri gola prednosti (22:19), i prednost više nije ispuštao do kraja meča.

Istina, Lovćen je bio u igri do posljednjih 8-9 minuta, kada je zaostajao dva gola (25:27), ali je predstavnik Bosne i Hercegovine sa dva uzastopna gola otišao na 28:25 i definitivno prelomio utakmicu.

Lovćen u narednom kolu, 22. septembra, dočekuje slovački Tatran iz Prešova, pod uslovom da u dvorani na Cetinju bude uključena struja (isključena je već tri nedjelje zbog nagomilanog duga prema elektrodistribuciji).

Izviđač - Lovćen 31:27 (14:12)

Ljubuški - Gradska sportska dvorana. Gledalaca: 400. Sudije: Jurinović i Mrvica (Hrvatska). Sedmerci: Izviđač 1 (1), Lovćen 6 (6). Isključenja: Izviđač 8, Lovćen 8 minuta.

Izviđač: Burić, Paradžik, Kolovrat, Buljubašić, Malinović 4, Zeljić 9, Bošnjak, Herceg 1, Burić 8, Vidović 5, Boras, Ereš 4, Hrstić, Paponja, Mataga.

Lovćen: Abramović, G. Vujović, Daskaloski, Lipovina, Jovetić 1, Popović, I. Radović 1, Marković 14, S. Vujović 1, Pejović, Drašković 4, M. Radović 2, Perišić 1, Nikolić, Lasica 2, Grbović 1.

Izviđač je ove sezone već jednom slavio protiv Lovćena.Bilo je to u finalu prijateljskog turnira u Ljubuškom,ali ovo je prvi put da su uspjeli savladati Cetinjane u okviru SEHA lige.