Dominantnom igrom tokom cijelih 60. minuta naša ekipa ostvarila je pobjedu nade ekipom Nexe-a rezultatom 30:23. U prvom dijelu poluvremena Izviđač je nakon odličnog otvaranja utakmice zadržao do samog kraja uvjerljivu razliku, da bi naša ekipa otišla na odmor sa sedam golova prednosti (14:7).
I u drugom  dijelu  poluvremena, naša ekipa nije dopustila protivniku da ugrozi rezultat i dominantnom igrom do samog kraja osigurala je sasvim zasluženu pobjedu.
Odlični Benjamin Burić večeras je briljirao i imao je čak 19 obrana. Od najboljih strijelaca kod ekipe Izviđača izdvajamo Mirka Hercega(8 pogodaka), Senjamina Burića(7 pogodaka) i Nenada Zeljića(6 pogodaka).
Kod protivnika najbolji strijelci su bili Robert Markotić i Franjo Lelić sa po pet pogodaka.