Picture
Sinoć su odigrane dvije utakmice španjolske rukometne Asobal lige. Dvije najbolje ekipe u Španiji Atletico Madrid i Barcelona zabilježili po jedanaestu pobjedu u prvenstvu.

Atletico je bio domaćin Granollersu i mnogo teže nego se očekivalo slavio, najviše zahvaljujući našem Adnanu Šabanoviću koji je sakupio 16 odbrana. Granollers je dominirao u prvom poluvremenu i do 29. minute čuvao prednost koja je u pojednim trencima iznosila i po 3 gola razlike.

U pomenutoj 29. minuti bilo je 11:12 za Granollers, a onda Atletico preku Markussena i Baracheta na poluvrijeme odlazi sa 13:12. U drugom poluvremenu do 43. minute ekipe su se smjenjivale u vodstvu, a tada je rezultat glasio 19:19.

Od 43. do 48. minute Atletico pravi seriju od 4:0, za 23:19, što je bila prevaga na njihovu stranu. Do kraja su igrači Talanta Duyshebaeva rutinski sačuvali prednost za konačnih 30:26.

Adnan Šabanović je bio sjajan sa 16 odbrana na golu Atletica, Reixach je postigao 6 golova, a Markussen je dodao 5. Kod gostiju je Linuesa postigao 6, a po 4 su dodali Reyes i Malašinskas.

U drugoj utakmici sinoćnjeg programa Barcelona je mnogo lakše nego se očekivalo savladala Valladolid na gostovanju. Katalonci su poveli u prvoj minuti a prednost je rasla iz minute u minutu za 8:15 na poluvremenu. U drugom poluvremenu ista slika na terenu, Barcelona je bila sjajna i superiorna te je do kraja uspjela prednost napraviti do 16 razlike, za konačnih 15:31.

Barcelonu su predvodili Garcia sa 8, te Cabello sa 5 golova. Danijel Šarić je upisao 5 odbrana. Kod domaćih se Victor Andres 4 puta upisao u listu strijelaca.