Rukometni klubovi Derventa i Gradačac i ove su godine, baš kao i prošle, odmjerili snage u okviru Kupa BiH. Gosti iz Gradačca slavili su na kraju rezultatom 39:32. Tristotinjak gledatelja u sportskoj dvorani u Derventi mogla je uživati u dobroj utakmici, ali i vidjeti ukupno čak 71 pogodak.

Gosti su bolje otvorili utakmicu, prvi došli do vodstva, koje nisu ispustili do kraja utakmice. Domaći sastav je svoj prvi gol postigao tek u četvrtoj minuti preko Zemunovića.

Na poluvremenu su gosti imali 18:14 vodstvo. Drugi dio utakmice gosti nastavljaju u svom ritmu, odbrana još sigurnija, a napad je bio nezaustavljiv za Derventu. Ni u jednom trenutku nije bilo neizvjesno, a konačan rezultat u korist Gradačačana glasio je 39:32.

Sudije: Raca Zoran i Rakar Miroslav. Delegat:Hasić Alija
Žuti kartoni: Za Derventu: Puljizović,Sibinčić,Ristić. Za Gradačac:Doborac D.,Ilić, Sarajlić.
Isključenja: Derventa 6 minuta, Gradačac 10 minuta.
Sedmerci:Derventa 1(3) , Gradačac 3(4).

RK Derventa: Blagovčanin (branio 1. poluvrijeme 5 odbrana), Marić 1, Puljizović, Sibinčić 1, Todorić 2, Zemunović 8, Škrga 5, Mišanović, Bjelić(branio 2. poluvrijeme 4 odbrane), Kuzman 2, Ristić 1, Zekić 6, Lukić, Bibić 5, Krstajić 1, Lazarević (nije branio), trener Zoran Dokić.

RK Gradačac:Trakić 1, Doborac D. 10, Šahdanović 1, Ilić 8, Šarenac 2, Duraković, Ignjić 5, Kadić, Šećić, Isić, Mutapčić(12 odbrana), Doborac A. 3, Hrnjić, Sarajlić 2, Osmanović 6, Zrnić 1, trener: Doborac Mehmed.