Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine teško je, rezultatom 35:24, poražena na gostovanju kod Austrije u Linzu u prvom susretu kvalifikacija za odlazak na EP u Danskoj 2014. godine.Puni samopouzdanja, zbog pobjede nad Njemačkom u uzvratu baraža, naši rukometaši otputovali su u Linz. Najavljivali su dobru igru, senzaciju, ali u BiH se vraćaju teško poraženi. Da se nisu probudili u drugom dijelu, bio bi to nezapamćen poraz našeg nacionalnog tima.
Nije tako loše izgledalo u uvodnih desetak minuta jer su domaći vodili s 4:3. Uslijedila je serija 9:0 i više, jednostavno, nije bilo mogućnosti da se vratimo. Sjajni Austrijanci jednostavno su bili neumoljivi, išlo im je sve od ruke, dok je naša odbrana bila očajna. U prvih pola sata igre očajno smo igrali duboku 5-1 odbranu. Loše smo se kretali, naši igrači nisu bili sposobni za  takvu igru u odbrani, što se očito vidjelo. Na odmor su Austrijanci otišli sa 18:7 i bilo je jasno da će biti nemoguće vratiti se nakon toga. Malo smo se probudili u drugom dijelu, koje smo otvorili mini-serijom 3:0.
Dosta problema zadavali su nam tamnoputi Santos i Schlinger. Uspijevali smo održavati se na minus osam, a domaći nam nisu dozvoljavali da se više približimo. Petnaestak minuta prije kraja Austrija je ponovo na +10.

Igralo se kasnije, uglavnom, gol za gol, ali to je dakako odgovaralo našem protivniku, a ne nama. U posljednjih pet minuta ušlo se pri rezultatu 30:20 i bilo je jasno da treba što prije zaboraviti Linz, te se okrenuti Srbiji. Do kraja utakmice Austrija je i povećala svoju prednost te slavila sa 35:24.

Najefikasniji u našim redovima bili su Terzić i Vražalić sa po pet golova, Stojanović je postigao četiri, dok je Tahirović imao sedam odbrana. Na drugoj strani Schlinger je postigao sedam golova, Santos pet, dok je nevjerovatni Marinović imao 11 odbrana. Apsolutno zaslužena pobjeda Austrije.

Podsjetimo da naši rukometaši u nedjelju u Skenderiji dočekuju Srbiju u drugom kolu kvalifikacija. Bude li igra slična večerašnjoj, nemamo šta tražiti. Za nadati se da je ovo samo loša noć za naše rukometaše.