Picture
Nakon tri kola u rukometnoj Premijer ligi BiH dvije ekipe su i dalje bez izgubljenog boda - Čelik i Goražde, a zbog bolje gol razlike Zeničani su zadržali prvu poziciju na tabeli.U subotu su rukometaši Čelika gostovali u Vogošći gdje su igrali protiv posrnule sarajevske Bosne gdje su Zeničani vodili gotovo tokom čitave utakmice, ali mladi igrači Bosne, prije svih Adis Hrbat, Josip Perić i Hasan Terza nisu im dali ni trenutka predaha. Na kraju, pobjeda je ipak pripala gostima i Čelik je slavio sa 32:34.

"Ostvarili smo plan. Osvojili smo tri nova boda protiv mlade i žilave ekipe  Bosne BH Telecoma i zadržali prvo mjesto na tabeli sa svih 9 osvojenih bodova. U petak nas očekuje novi derbi meč protiv uvijek neugodnog protivnika RK Konjuha iz Živinica. Nemamo vremena za odmor i moramo se maksimalno skoncentrisati na tu utakmicu, jer je Konjuh jedna od najboljih ekipa u Premijer ligi.", kaže trener Čelika Miki Filipović.

Vrijedi istaći da jedan od ponajboljih igrača Čelika, desni bek Elvis Brkić nije, zbog istegnuća mišića nije nastupio na ovoj utakmici i po preporuci klupskog ljekara  Dr. Amir Saličina ima strogo mirovanje još nekoliko dana.

Bosna BH Telecom – RK Čelik 32:34
Vogošća. Gledalaca: 100. Sudije: Igor Ranilović i Aleksandar Vrhovac iz Banja Luke. Sedmerci: RK Bosna 6, Čelik 3. Isključenja: Bosne 6 minuta, Čelik 12 minuta.

BOSNA: Tatar, Efendić, Lilić 4, Ljuca 3, Memić 2, Korjenić, Bečić 3, Davidović, Halilković 3, Perić 5, Hrbat 6, Alibegović 1, Bračković 3. Zulfić 2, Dedajić. Trener: Zuhdija Korkarić.
ČELIK: Dervenčić 7, Adnan Begagić, Dominiković 5, Begović 1, Ivančev 3, Šabanović, Aldin Begagić 4, Dervišević, Martić 3, Starčević, Kobilica, Šarenac 2, Duvnjak 4, Beganović. Trener: Ljubomir Miki Filipović.