Picture
RK Čelik je sezonu počeo gostovanjem u Vitezu gdje su rukometaši iz Zenice igrali utakmicu sa Kaknjem. U svom prvom ovosezonskom zvančnom susretu, RK Čelik pregazio je novajlije u Premijer ligi rezultatom 39:26.RK Kakanj tokom cijelog susreta nije uspio ozbiljnije zaprijetiti. Tek sredinom prvog poluvremena Kakanjci su uspjeli izjednačiti na 8:8, a onda je Čelik serijom golova stigao na velikih 19:10. I Drugo poluvrijeme pripalo je gostima iz Zenice (20:16), pa je na kraju Čelik ostvario najveću gol razliku kola (+13) i zasjeo na čelo premijerligaške tabele.

Trener Čelika Filipović je u drugom poluvremenu uveo u igru drugu postavu, mlade Hasu Ćosića, Adu Begagića, Kobilicu, Edvina Begovića, te Derviševića koji ima tek 16 godina, a koji su postigli ukupno pet golova.

Ipak, na kraju susreta, i pored visoke pobjede u RK Čelik ostaju veoma nezadovoljni suđenjem.

"Mi smo pobijedili u jednoj izvanrednoj igri našeg cijelog tima. I pored čiste i ubjedljive
pobjede od 13 golova razlike veliku mrlju na utakmicu ostavio je sudjski par. Razočarani smo suđenjem sudijskog para iz Bihaća, odnosno Cazina - Beširevića i Dautovića, posebno Vejsila Beširevića.", rekao je zvanični predstavnik ekipe Čelika na ovoj utakmici, potpredsjednik Eso Mehanović nakon susreta i dodao:

"To kako su pravdu dijelile  dvojica sudija bila je prava katasrofa. Za  RK Kakanj su svirali sve, a za Čelik gotovo ništa! I zato se postavlja pitanje da li sve ovo ima smisla. Da li se rukometno prvenstvo igra  zbog sudija ili zbog rukometa?", razočran je on.

"Mi smo imali 16 minuta isključenja, a igrali smo preblago, a ekipa Kaknja 14 minuta, iako su zbog izuzetno grube igre Kakanjaca naša tri igrača, Elvis Brkić, Milan Ivančev i Mirza Dervenčić zadobili teže povrede. Kakanjci, hvala Bogu, nisu imali ni jednog povrijeđenog igrača", završava Mehinović.

RK KAKANJ: Šestović, Fejzović, Bjelopoljak, Delić, Tukolić, Roso, Hrgota, Karahasonović, Velispahić 1, Ekinović 6, Duraković 3, Sabljaković 1, Burzić 7, Ivanišević, Demirović 1, Zaimović 7. Trener: Almir Ahitović.

RK ČELIK: Dervenčić 3, Ado Begagić, Brkić 2, Ćosić 2, Dominiković 2, Kadić 9, Begović 2, Ivančev, Beganović, Aldin Begagić 8, Dervišević, Martić 3, Starčević, Kobilica 1, Šarenac 2, Duvnjak 4. Trener: Ljubomir Miki Filipović.