Picture
Danima najavljivani gradski derbi rukometaša, večeras je u malu dvoranu Mejdana privukao oko 600 gledatelja.

Poslije dinamične i do kraja neizvjesne utakmice, rukometaši Sloboda Solane pobijedili su ORK Tuzlu 27:25 (13:13).Susret je obilovao dramatikom, posebno u finišu utakmice. Rukometaši ORK Tuzle bolje su otvorili utakmicu i, uz frenetično navijanje poveće grupe simpatizera, poveli su 1:4, ali su Solarii u 9. minuti izjednačili na 4:4.Ukupno je bilo 15 izjednačenja tokom utakmice. Sloboda Solane je imala najveću prednost od dva gola i to u 24. minuti (11:9), nakon gola sa “sedmerca” Adnana Smajlovića, te na kraju utakmice.Solari su ukupno izveli 9 “sedmeraca”, pogodili su 8, od čega samo Smajlović 7.U sjajnoj navijačkoj atmosferi, gdje su se koristile i vuvuzele, te drugi navijački rekviziti, u dvorani u kojoj je prštalo na sve strane, uz nervozu na obje klupe, te uz dobacivanje gostujućih navijača  treneru Sloboda Solane Mirzi Buliću “džaba 10 razlike” (s obzirom na njegovu izjavu da će pobijediti 10 razlike ili će ekipa igrati ligu rekreativno – op.a.), neizvjesnost je vladala do samog kraja.U drugom dijelu Alen Brčaninović, Libor Samek, Edin Mujić, te Amar Husejnović, zaprijetili su velikom pobjedom. Poveli su 18:20 u 44. minuti, ali nisu izdržali. Iskusnija i snalažljivija ekipa Sloboda Solane, uspjela je stići i prestići rezultat. Posljednje izjednačenje bilo je 23:23 u 54. minuti (gol Brčaninovića). S tri gola, od čega jedan iz “sedmerca”, Adnan Smajlović je presudio, a golman Selmo Beširević skinuo je dva šuta i voda se okrenula na stranu Solara.Tačku na “i” stavio je Muhamed Sejdinović pogotkom pola minute prije kraja za konačnih 27:25. U redovima pobjednika Adnan Smajlović je postigao 10 golova, Benjamin Hrustić 5,  Harun Đulić i Muamer Sejdinović po 3.U timu ORK Tuzle najefikasniji su bili Alen Brčaninović 7, Edin Mujić 6, Libor Samek 5 i Amar Husejnović 4. Istakao se još golman Nermin Zoletić.- Čestitam svojim igračima na borbenosti i pobjedi. Nisam zadovoljan, totalno smo podbacili. Preveliki je pritisak bio, prvi put su igrali pred punom dvoranom – izjavio je Mirza Bulić, trener Sloboda Solane.Trener ORK Tuzle, Admir Ađulović, rekao je:- Vidjelo se da nas niko ne može tek tako pobijediti s 10 golova razlike. Utakmica je bila neizvjesna, a naša mlada ekipa u finišu nije imala sportske sreće. Najvažnije je da je Mejdan bio pun, a ja molim sve ljubitelje rukometa da podrže i nas i Sloboda Solanu u narednim utakmicama. Hvala domaćinu na fer i korektnoj igri.Benjamin Hrustić, Sloboda Solana:- Prebrzo sam zaradio dva isključenja, kasnije sam se morao paziti trećeg. Nisam očekivao ovako tešku utakmicu. Drago mi je da se publika vratila, a nama je najvažnije ono “pobjeda je pobjeda”.Borbeni igrač ORK Tuzle, Amar Husejnović samo je upitao:- Da li je trener Sloboda Solane Mirza Bulić podnio ostavku!?Mala provokacija zbog Bulićeve izjave koja je ovoj utakmici dala poseban pečat, ali i dovela publiku u dvoranu. No, sve je to sada manje bitno, rukomet je u Tuzli donio nova uzbuđenja, nadamo se i dobio novi podsticaj za povratak na stare staze slave.