Picture
Bosanskohercegovački predstavnici u SEHA ligi ni danas se nisu proslavili, odnosno Izviđač i Borac upisali su nove poraze.Izviđač je u LjubuŠkom dočekao Zagreb i pružio je solidan otpor favoriziranim gostima, no na kraju je ipak poražen (31:29). Gosti iz Zagreba od samog početka susreta imali su prednost, koju do kraja nisu ispuštali iz svojih ruku.

Najefikasniji u redovima Izviđača bili su Nenad Zeljić sa 9, te Senjamin Burić sa 7 golova, dok su Stipe Mandalić i Jerko Mandalić sa po 6 golova bili najefikasniji kod Zagreba.

Borac iz Banja Luke pretrpio je novi poraz na gostovanju kod Brest Meškova. Slavili su domaći sa 33:26, a do pobjede su ih vodili Tatarin sa 7 i Vukić sa 6 golova.

Kod Borca najefikasniji su bili Mikić sa 6 i Obradović sa 5 golova.

”Dok smo se mi igrali rukometa, Zagreb je igrao rukomet – vidi se da pripadaju najboljima”
Istinskom rukometnom spektaklu u subotu, 6. listopada svjedočilo je oko dvije tisuće gledatelja u Gradskoj sportskoj dvorani u Ljubuškom, gdje su snage odmjerili rukometni klub Croatia osiguranje Zagreb i domaćin – rukometni klub Izviđač MI grupa. U neizvjesnom susretu, s dva dijametralno suprotna poluvremena, na koncu je slavio hrvatski prvak rezultatom 31:29.

U utakmici u kojoj je trener CO Zagreba Slavko Goluža dao poštedu najiskusnijima Tončiju Valčiću, Davidu Špileru i Mariju Kelentriću, prvi strijelac  zagrebaša bio je Jerko Matulić sa sedam pogodaka, a gol manje postigli su Marko Matić i Stipe Mandalinić. Domaćina je s devet pogodaka predvodio Nenad Zeljić, a dva gola manje postigao je Senjamin Burić.

Iznimna čast ppripala je Marku Matiću kojemu je Zlatko Horvat prije susreta prepustio kapetansku vrpcu, a dvije ga tisuće ljudi ovacijama dočekalo u dvorani. Lijepu gestu pokazao je domaćin susreta uručivši prigodne nagrade brončanim hrvatskim olimpijcima Slavku Goluži, Željku Babiću i Zlatku Horvatu.

• Zahvalio bi se prije svega u svoje ime i u ime ekipe na čestitkama. Mislim da smo kontrolirali cijeli tijek utakmice tako da pobjeda niti u jednom trenutku nije dolazila u pitanje. Čestitao bi ekipi Izviđača na korektnoj igri, isto tako i publici koja je uvijek znala nagraditi aplauzom protivničku ekipu. Takav je ritam da se moramo već okrenuti novim utakmicama, izvući pouku i nastaviti dalje– kazao nam je Matić, te se potom osvrnuo na kapetansku ulogu u dresu Zagreba, ali i na udarac u glavu koji je zadobio u 46. minuti susreta kada ga je Dejan Malinović grubo pokosio na polovici parketa..
  • Zlaja mi je danas uručio traku da se pred domaćom publikom još jednom osjetim onako kako sam se osjećao čitave prošle godine kada sam u dresu Izviđača također bio kapetan i na tome sam jako zahvalan i presretan sam. Malo je neobično biti sa druge strane, u drugoj svlačionici, malo su osjećaji bilo pomiješani i bilo je prije svega neobično, ali kao profesionalac  sam to maksimalno korektno odradio. Glava je zasada dobro je, malo još boli. Vidjet ćemo sutra ili prekosutra kada malo dođem sebi i kada se sve malo ohladi – zaključio je Matić.
Trener Goluža izmiješao je sastav, te dao priliku igračima koji su u uvodu sezone uglavnom dobivali manju minutažu. Pokazalo se da je to odličan potez, jer su utakmicu sjajno odigrali Jerko Matulić (7 golova), Stipe Mandalinić (6 golova), Marko Matić (6 golova), te Hrvoje Batinović (4 gola).

• Od samog početka trener Goluža je tražio od nas da ne podcijenimo protivnika, to je bila glavna zapovijed pa smo tako i ušli u utakmicu. Prvo poluvrijeme smo igrali dobro, puno smo se kretali u napadu, znali smo gdje nam je glava, a gdje rep i to smo dobro koristili. Na početku se u obrani nismo najbolje snašli pošto pojedini igrači nisu na treninzima igrali puno zajedno, ali ubrzo se sve to posložilo i nismo im dozvoljavali šutove sa vanjskih pozicija te smo radili blokove. U nastavku su uslijedili problemi kao da smo ih ipak malo podcijenili. Nismo trčali prema naprijed i nismo igrali svoju igru, te smo dozvolili da oni nametnu svoju. Natrčali su nas u drugom poluvremenu i zbog toga su nas to drugo poluvrijeme dobili – kazao nam je Hrvoje Batinović, a potom je kratko prokomentirao svoj nastup, ali i kapetansku ulogu Marka Matića..
    • Zadovoljan sam svojom igrom. Možda jedino nisam zbog tog drugog poluvremena gdje nam je stala polukontra tako da nisam ni ja mogao doći do izražaja sa trčanjem prema naprijed i sa kontrama, ali naravno da mi, koji smo tek došli u klub i koji se moramo pokazati, trebamo iskoristi svoju minutažu i dati sve od sebe pa što bude bude. Marko je dobar kapetan, to je bilo sad relativno kratko vrijeme, ali je dobar. Nažalost, primio je malo batina tu doma. Zaoštrilo se možda zbog sudaca jer su pustili par čistih prekršaja pa je naš današnji kapetan malo nastradao. – pohvalio je Batinović Matića.
Osim Marku Matiću posebna je čast pripala i treneru Slavku Goluži koji je, uz Željka Babića i Zlatka Horvata, primio nagradu od domaćina kao priznanje za brončanu medalju osvojenu na Olimpijskim igrama u Londonu.

• Sve pohvale. Vidi se da su ovdje u Ljubuškom gospoda koja cijene i poštuju naš rad i pojedince. Nemam što reći, veliko hvala Stanislavu Muciću i rukometnom klubu Izviđač. Ja se uvijek ovdje osjećam kao kod kuće – kazao je Goluža, te se potom osvrnuo i na utakmicu.
  • Nakon napornog puta i nakon odigrane utakmice u Minsku, najvažnije je bilo pobijediti. Odigrali smo 40min izvanredno, lijepo i atraktivno, međutim protivnik je zaigrao malo oštrije na naše bekove i malo smo se povukli i nismo iskoristili prilike koje su nam se ukazale. U obrani smo znali olako primati pogotke i jednostavno nismo mogli razviti naš brzi protunapad. Sve u svemu, bez obzira što se protivnik približio na samo dva tri pogotka zaostatka imali smo pod kontrolu cijelu utakmicu iako smo malo pali kada sam ubacio dva tri mlada igrača – zaključio je trener hrvatskog prvaka.
Njegov kolega na klupi Izviđača Ilija Puljević čestitao je CO Zagrebu na zasluženoj pobjedi, kazavši kako se ”iz aviona” vidi da je riječ o natjecatelju Lige prvaka, jednoj ozbiljnoj i opasnoj momčadi.

• Utakmica je bila dosta dobra, pogotovo drugo poluvrijeme kada smo, kako bi se reklo, došli k sebi. Prvo poluvrijeme smo dosta respektirali Zagreb što je normalno ili nije normalno ovisno kako se uzme. Dok smo u napadu dosta dobro igrali i stvarali šanse, u obrani nismo uspjeli zaustaviti raznovrsnu igru Zagreba i pored svega toga nismo imali pomoć golmana. U tih prvih pola sata utakmice se vidjelo da se mi igramo rukometa dok je Zagreb igrao rukomet tako da se vidi Liga prvaka i ozbiljnost u tim završecima. Mi smo šutirali iz polušansi i poludistance što je normalno, a Zagreb je išao do kraja, tako reći na glavu. U drugom poluvremenu smo to promijenili i na kraju je bila dosta dobra utakmica. – obrazložio je trener Izviđača svoje mišljenje o utakmici, a potom se osvrnuo i na nastup svog bivšeg igrača Marka Matića.
  • Marko je zaslužio da ide nakon dosta godina tu i pokazao je da je vrijedan tog odlaska i da je vrijedan te igre koju je i danas pokazao i koju pokazuje u dresu Zagreba. Samo neka ovako nastavi i to će biti u redu. Taj udarac u glavu nije izgledao lijepo, ali i to je dio rukometa. Zaoštrilo se u 45. minuti, ali trebalo se zaoštriti u 5. minuti. To vam je rukomet - objasnio je razloge malo grublje igre pred kraj utakmice.
Prvi strijelac utakmice bio je Nenad Zeljić sa devet pogodaka, a premda je s Markom Matićem veliki prijatelj bivšem je suigraču uz smijeh poručio ”Mata, Mata mogao si baš zabiti i dva, tri gola manje”.

• Iskreno, malo sam razočaran rezultatom. Trudili smo se. Stigao nam je jaki protivnik, ali svi smo se nadali da ćemo napraviti iznenađenje, ali falilo nam je malo sreće i iskustva. Spremali smo se kao i za svaku drugu utakmicu. Opet smo ušli malo nervoznije u prvo poluvrijeme, malo smo se uplašili što rezultat 12:18 na kraju prvog poluvremena i dokazuje. Poslije smo uspjeli uloviti priključak, ali nismo imali snage.Što se tiče Marka čudno ga je bilo gledati sa druge strane u drugom dresu. Marko je naš veliki prijatelj. Ja sam s njim igrao dvije godine i stvarno je dobar dečko. Čujemo se povremeno i kaže da se snašao gore u Zagrebu. Mogao je koju i da promaši večeras, ali eto (smijeh). – odgovorio je na pitanje o svom prijatelju i nedavnom suigraču Marku Matiću.
Sljedeća utakmica Zagrebaša je na rasporedu u četvrtak, 11. listopada  u sklopu 3. kola VELUX EHF Lige prvaka u kojoj naši dečki gostuju kod švicarskog prvaka Kadetten Schaffhausena.